Centralnym miejscem Młynnego obok szkoły jest kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Do 2024 roku był kościołem rektoralnym parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, kiedy to stał się kościołem parafialnym. Po raz pierwszy o zezwolenie na budowę domu katechetycznego w Młynnem wystąpił ks. Jan Żurek w 1981 r. W grudniu 1982 r. parafia otrzymała zgodę na budowę sali na działce otrzymanej od rodziny Waligórów.
W lutym 1983 roku proboszczem łososińskiej parafii został ks. Ryszard Stasik i przejął kierowanie dalszymi pracami projektowymi. Miesiąc później na spotkaniu Rady Duszpasterskiej zapadła decyzja, że oprócz sali należy wybudować również kaplicę. Projekt opracował inż. arch. Leszek Pilawski. Plac pod budowę poświęcił ks. Biskup Władysław Bobowski 17 sierpnia 1984 r.
Dokładnie rok później ks. Biskup Piotr Bednarczyk poświęcił kamień węgielny, który został wmurowany w kościele. W listopadzie 1987 r. zakończyły się prace nad dachem i rozpoczęło się wykańczanie budowli, które trwało przez kilka kolejnych lat. 11 lipca 1992 r. podczas uroczystości 500-lecia istnienia kościoła parafialnego w Łososinie Górnej ks. Biskup Władysław Bobowski dokonał konsekracji ołtarza i poświęcenia kościoła. W ołtarz wmurowano relikwie świętych męczenników Honoraty i Herkulana oraz bł. Karoliny Kózkówny.
1 sierpnia 2015 roku ksiądz biskup Andrzej Jeż erygował Rektorat w Młynnem, a podczas odpustu ku czci Świętego Maksymiliana 11 sierpnia 2024 roku, podniósł go do rangi Parafii.
Parafia Rzymskokatolicka Młynne. Wszystkie prawa zastrzeżone. A.D. 2024 ©