Zaproszenie na Misyjną Wyprawę Rowerową

W ubiegłym roku uczestniczyłem z misjonarzami oblatami w wyprawie rowerowej „Dookoła Polski”, która trwała 4 tygodnie, a brało w niej udział 15 osób w wieku od 18 do 45 lat. Dziennie pokonywaliśmy około 140 km.

Było to wyjątkowe doświadczenie! I z niego zrodziła się idea, by kontynuować tę dobrą passę. W tym roku to my, misjonarze kombonianie, pragniemy zorganizować Misyjną wyprawę rowerową w dniach 12 – 22 lipca 2021. Jej celem będzie odwiedzenie miejsc w Polsce, z których pochodzą niezwykli misjonarze, a także zapoznanie się z ich sylwetkami.

Dlaczego warto wybrać się na taką wyprawę?

Co jest potrzebne do wyprawy?

Po pierwsze trzeba podjąć decyzję! Jak mówił papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, „trzeba wstać z kanapy”, zostawić wygodną strefę komfortu i zapisać się. Koszt wynosi tyle, ile zapłacimy za jedzenie, które sami zakupimy podczas wyprawy. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na dzień będzie potrzebne ok. 60 zł. Oczywiście, cały czas będziemy przemieszczać się na rowerze, więc niezbędny jest wcześniejszy jego przegląd. Najlepszy typ roweru to trekkingowy z bagażnikiem. Potrzebne będą również dwie sakwy wodoszczelne, każda o pojemności 25 kg, do przechowywania namiotu, śpiwora, karimaty, małej kuchenki gazowej, ręcznika, podstawowej kosmetyczki, dwóch podkoszulek (najlepiej bawełnianych), bielizny, kurtki przeciwdeszczowej, latarki czołówki, dętki zapasowej i pompki. Nie będzie za nami jechał żaden samochód techniczny, więc trzeba mieć to na uwadze podczas pakowania się. Z własnego doświadczenia wiem, że im mniej rzeczy, tym lepiej, lżej i wygodniej.

Plan na każdy dzień:

DZIEŃ PIERWSZY

KRAKÓW – ZAWADA koło TARNOWA, 99 km: Udajemy się do miejsca narodzin franciszkanina o. Zbigniewa Strzałkowskiego – misjonarza, który posługiwał w Peru i tam poniósł śmierć męczeńską. Jest pierwszym polskim misjonarzem ad gentes, który został beatyfikowany wraz ze swoim kolegą w kapłaństwie i śmierci o. Michałem Tomaszkiem.

DZIEŃ DRUGI

ZAWADA – HUTA KOMOROWSKA, 84 km: Tam patronem miejsca jest kardynał Adam Kozłowiecki, misjonarz legenda. W Zambii spędził około 60 lat, pracując zawsze wśród najuboższej ludności. Zmarł 28 września 2007 r. w Lusace, tam też został pochowany.

DZIEŃ TRZECI

HUTA KOMOROWSKA – LUBLIN, 137 km: Poznanie sylwetki ojca Pawła Mazurka, misjonarza ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, który przez 10 lat pracował w zambijskiej Luangwa Valley w parafii Lumimba. Zawsze na polu pierwszej ewangelizacji. Obecnie pracuje w kraju.

DZIEŃ CZWARTY

LUBLIN – NIEPOKALANÓW, 185 km. Miejsce upamiętniające ojca Maksymiliana Marię Kolbego. To wielki święty, znany nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Był zakonnikiem, kapłanem pracującym w kraju, ale był również misjonarzem, który prowadził działalność ewangelizacyjną w Japonii.

DZIEŃ PIĄTY

NIEPOKALANÓW – GNIEZNO, 243 km: Pokłon u św. Wojciecha, patrona Polski, który był biskupem, benedyktynem i misjonarzem ziem słowiańskich. Był jednym z pierwszych ewangelizatorów chrystianizujących Polskę.

DZIEŃ SZÓSTY

GNIEZNO – MIĘDZYRZECZ, 161 km: Pierwsi Męczennicy Polski: Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak, Krystyn. Zginęli 11 listopada 1003 r. Izaak, Mateusz i Krystyn są pierwszymi pochodzącymi z Polski świętymi kanonizowanymi w historii Kościoła.

DZIEŃ SIÓDMY

ODPOCZYNEK.

DZIEŃ ÓSMY

MIĘDZYRZECZ – POZNAŃ, 116 km: Dr Wanda Błeńska – lekarka, misjonarka, niezwykle zasłużona dla misji. Zmarła 27 listopada 2014 r. przeżywszy 103 lata, z których 43 spędziła w Ugandzie.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

POZNAŃ – KALISZ, 143 km: Święty Józef, Oblubieniec Maryi. Obecny Rok poświęcony jest św. Józefowi, który jest wzorem ojca rodziny i małżonka. Powierzamy mu naszą wyprawę i nasze życie.

DZIEŃ DZIESIĄTY

KALISZ – CZĘSTOCHOWA, 149 km: Przedostatni etap wyprawy rowerowej to Częstochowa. Podziękujemy Maryi za Jej miłość do nas i opiekę, którą roztaczała nad nami w tych dniach.

DZIEŃ JEDENASTY

CZĘSTOCHOWA – KRAKÓW, 119 km: Święty Daniel Comboni – misjonarz w Afryce, legenda XIX wieku. Będziemy go prosić o nowe powołania misyjne z Polski.

Drodzy Młodzi!

Wszystkich chętnych powyżej osiemnastego roku życia zapraszam na spotkanie organizacyjne, podczas którego omówimy wszelkie kwestie dotyczące naszej misyjnej wyprawy rowerowej.

Czekam na Was w sobotę 22 maja o godz. 10.00. Przed przyjazdem proszę o kontakt telefoniczny.  o. Paweł

Facebook

Oryginalny Artykuł

kombonianie.pl


dodano 08.05.2021 zmodyfikowano 31.05.2021

Parafia Rzymskokatolicka Młynne. Wszystkie prawa zastrzeżone. A.D. 2024 ©

... ...